Okładki - Header PDF Drukuj Email
okladka-07-13-mini  okladka-06-13-mini okladka-05-13-mini

Q21
Najnowsze wydanie
okladka-08-2016-av-mini
+ zobacz spis treści

POMIARY
Newsletter
Zapisz się aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu. Jeśli masz już konto nie musisz ponownie się rejestrować.
Najnowszy test

usher-n-6300-testy

Usher N-6300

Usher nie zwykł robić nieudanych kolumn. Czy kompaktowy model z nowej serii N-6 okaże się kolejnym sukcesem?

Zestawy głośnikowe - Testy
Sonus_Faber_Liuto.jpg

SONDA CZYTELNIKÓW
Czy byłbyś/byłabyś zainteresowany/a wydaniem elektronicznym AV na tablet?

Aktualne oferty
avtest
audiopolis
Audio Video - Forum
Witaj, Gość
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj.    Zapomniałeś hasła?
Jakie słuchawki (800 zł) do muzyki filmowej
(1 przegląda) 1 Gość
Idź na dół
TEMAT: Jakie słuchawki (800 zł) do muzyki filmowej
Rafał1976
Fresh Boarder
graphgraph
Nie jest dostępny Kliknij aby zobaczyć profil użytkownika
Jakie słuchawki (800 zł) do muzyki filmowej 10 Miesiące, 2 Tygodnie temu Ocena: 0
Witam Państwa,

Poszukuję słuchawek do domu do słuchania muzyki filmowej i epickiej (Hans Zimmer itp.) z CD i radia internetowego oraz oglądania filmów.
Zależy mi na spektakularnym i efektownym dźwięku tzn. podkreślonych skrajach pasma z nisko schodzącym basem i dużej scenie oraz przestrzenności. Nie zależy mi na neutralności i dużej wierności ale dźwięk powinien być wyraźny i rozdzielczy, czyli nie zalany basem ani zbyt rozmyty i zaszumiony np. przez nieodpowiednio zaprojektowaną przestrzenność dźwięku. Źródłem będzie karta komputerowa AIM SC808 (ze standardowymi układami).
Po kilku tygodniach czytania testów i opinii wybrałem cztery słuchawki, umieszczając w nawiasach moje obawy co do ich charakteru.

Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm (czy pomimo ogólnie chwalonego dźwięku nie są zbyt mało efektowne i przestrzenne ?)
Sennheiser HD598 (czy oprócz dobrej muzykalności ich dźwięk posiada odpowiednią rozdzielczość i wyrazistość ?)
AKG K240 Studio / MKII (czy obecne Made in China mają równie dobry dźwięk jak produkowane kiedyś w Austrii ?)
AKG K550 (czy do powyższsych wymagań nie mają zbyt mało basu ?)

Budżet 800 zł

Które Państwa zdaniem najlepiej pasują do moich wymagań ?
Z góry serdecznie dziękuję za udzieloną pomoc.

Zalogowany Zalogowany
  Administrator zablokował publiczny dostęp do forum.
lidi
Fresh Boarder
graphgraph
Nie jest dostępny Kliknij aby zobaczyć profil użytkownika
Odpowiedź:Jakie słuchawki (800 zł) do muzyki filmowej 9 Miesiące, 1 Tydzień temu Ocena: 0
Witam! Też lubię muzykę filmową. HZ - rewelacja. Byłem na koncercie. Co do słuchawek kiedyś miałem oryginalne AKG K240 a teraz mam Sennheiser HD595. AKG mają dzwięk bardziej "ostry" i kontrolowany, moim zdaniem bardziej jednak neutralny niż Sennheisery. Te są słuchawkami półotwartymi więc przestrzenność dzwięku jak dla mnie super. Wystarczy zasłonić je z zewnątrz i już słychać różnicę. Bas inny niż w AKG ale nie potrafię teraz po takim czasie określić na czym polega różnica. Może zwróć uwagę na AKG Q702. Nigdy nie słuchałem ale z opisu wynika, że mogą się nadawać.
Pozdrawiam.

Zalogowany Zalogowany
  Administrator zablokował publiczny dostęp do forum.
Idź na górę
Panel logowania ranking

Gaude
Linki sponsorowane
Co nowego na forum
Obecnie na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
TechnikaNAD Master M2 - cyfrowy wzmacniacz firmy NAD. + czytaj więcej
Blu-ray: teoria i praktyka. + czytaj więcej

+ zobacz wszystkie

Porady
HDMI kontra S/PDIF i odtwarzanie strumieniowe + czytaj więcej

+ zobacz wszystkie

Informujemy, że w naszym serwisie używamy informacji zapisanych przy użyciu ciasteczek w celu zapewnienia wydajnego działania, dostosowania do preferencji użytkowników, obliczania statystyk i emisji reklam. Mogą być stosowane również przez współpracujących z nami reklamodawców, firmy badawcze oraz innych dostawców zawartości. Wybrane elementy serwisu wymagają ciasteczek w celu poprawnego działania i nie zadziała, jeżeli ciasteczka będą wyłączone. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące ciasteczek. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących ciasteczek oznacza, że będą one zapisane po stronie przeglądarki. Wiecej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj.

Akceptuje pliki cookies na tej stronie.